Prospekt/26

Trwa Wielki Post, więc zaczynam od tekstu w całości skopiowanego od Nowe Średniowiecze:

Musimy zniknąć. Musimy wyzbyć się pokusy komentowania wszystkiego w Internecie, oburzania się na wszystko. Czas przyznać sobie, że jest się w dużej mniejszości. Niech Was nawet nie zmylą statystyki dla tego kraju. Nie ma znaczenia, ile osób odprawia rytuały, ale ilu żyje Słowem na co dzień. Czas zniknąć z tych miejsc w Internecie, gdzie mamy pokusę pisania długich rantów. A nawet rozprawek argumentowanych badaniami naukowymi. Przecież i tak zadecydują liczby, a przy ich wyrównaniu – czyjeś urażone emocje. I tak oplują, i tak wyzwą, i tak podeptają perły. Czas wyzbyć się tego parcia do nawracania każdego zawsze i wszędzie swoim marnym słowem. Nawet najlepsze słowo nie zastąpi życia podpartego czynem. Mówić słowa, a żyć Słowem to są dwie rzeczy. Czas zniknąć. Czas zacząć żyć dobrze. Czas na czyn, nie rozmowy, dyskusje. Czas zacząć być tajemniczym, żeby nie użyć zbytniego patosu – być mistycznym. Uśmiechać się, nie wspominać co drugie słowo, jak bardzo jest się wierzącym i jak bardzo katolickim się nie jest. Niech wszyscy wiedzą o tym wokół Ciebie w ten sposób, że nigdy o tym nie będziesz musiał powiedzieć. Będąc w takiej mniejszości, kiedy nawet Twój Kościół traci autorytet będąc siedliskiem karierowiczów, dorobkiewiczów, wiarołomców, półheretyków i seksualnych wykolejeńców, obowiązek udowodnienia CZYNEM, że katolicyzm jest dobrem, spada na Ciebie. A im więcej przegadasz, tym mniej będziesz miał czasu na czyny. Zamknij więc dzisiaj lifesitenews, polonia christiana tudzież inne medium, od którego tylko doznajesz skoków ciśnienia. Nic dobrego tam nie wyczytasz. Zniknij, ale nie bądź niewidoczny. Czas zacząć być mistycznym i wspaniałym jak Eucharystia. [kk]

Katolicka sztuka uliczna:pro 26 - 2Księże Jerzy módl się za nami, by nie zabrakło nam odwagi do wyznawania świętej wiary katolickiej słowem i czynem! Dzięki za tworzenie tak wartościowych prac!

Tau wydał płytę, ale oprócz tego będzie wrzucał na swój youtubowy kanał rekolekcje, które prowadzi wspólnie z ks. Dominikiem Chmielewskim – Królowa Pszczół: ul. Znaków zapytania [ks. Dominik Chmielewski & Piotr Tau Kowalczyk].

Minister rolnictwa obraził działaczy Agrounii, ponieważ zdecydowali się na zorganizowanie niezgłoszonego protestu w centrum Warszawy (Plac Zawiszy). Aktywiści tej organizacji zablokowali ruch. Ministerstwo chętnie wypowiada się o rolnikach jako chuliganerii, ale już do samych rolniczych postulatów nie potrafi się odnieść. Trzeba przyznać, że w tym konflikcie wszystkie argumenty są po stronie Agrounii, a nie ministerstwa. Środowisko rolnicze dostrzega realny problem jakim jest pełne urynkowienie rynku żywności czy surowców strategicznych jak woda. Powstała strona, która precyzyjnie odnosi się do zagadnień – POSTULATY AGROUNII.

W Nowej Zelandii, w Christchurch, zamachowiec zabił 50 osób w dwóch meczetach. Robienie bohatera z tego człowieka jest głupie. Zabijanie przypadkowych cywilów podczas modlitwy to zbrodnia. Nic tego nie usprawiedliwia. Równie nieodpowiedzialne jest czynienie z wszystkich muzułmanów, przy takich wydarzeniach, ludzi rzekomo niewinnych i nieskalanych, których świat zachodni prześladuje. Przed wpływami islamu trzeba się bronić, ale wiarą katolicką, a nie mordowaniem.

Nie żyje 32-latek, który rano (14.03.19) wszedł na słup energetyczny przy jednej z głównych ulic Wrocławia, po 4 godzinach skoczył i zmarł na miejscu. Pro 26Czemu o tym piszę? Za ładnymi profilami na instagramie kryje się duchowa pustka. Szukajcie bezpośredniego kontaktu z bliskimi, żadna aplikacja takiego kontaktu nie zastąpi. Oprócz jałmużny, możesz dać bliźniemu modlitwę, post oraz zwykłą prawdziwą rozmowę. Abp Sheen mówił (parafrazując jego słowa), że gdy na świat przychodzi życie, w niebie przygotowuje się dla urodzonego dziecka koronę. Biada nam, jeśli przez nasze zaniechanie bliźni traci szansę na tę koronę. Szatan uwielbia, gdy człowiek topi się w pustce i beznadziei, czego „uświetnieniem” jest samobójcza śmierć.

Admin

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s