Prospekt/21

Początek nowego roku naznaczony jest w naszym kraju tragediami. Zawsze nagła i niespodziewana śmierć jest ciężka do przyjęcia. Najpierw w Koszalinie zginęło 5 nastolatek, w poniedziałek umarł prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zasztyletowany w niedzielę podczas WOŚP. Krwi Chrystusa, zbaw Ich dusze! Oba te styczniowe wydarzenia pokazują ułomność naszego państwa (kontrole escape room’ów dopiero po wypadku, agencje ochrony złożone z emerytów i studentów itd.) oraz fałszywość mediów. Skupię się na kondycji i narracji medialnej w kontekście mordu dokonanego przez nożownika, prawdopodobnie chorego psychicznie. Zaraz po pierwszych informacjach o zajściach w Gdańsku, zaczęła się kompletnie absurdalna kampania przeciwko nienawiści. Absurdalność tej kampanii polegała na tym, że nie bardzo wiadomo było przeciwko komu, czemu jest ona skierowana. To wszystko było okraszone „dobroludzizmem”, środowisko polityczne byłego prezydenta Gdańska mówiło o przesyłaniu dobrych myśli i łączeniu się z prezydentem, brzmiało to niczym głos słabego jasnowidza z porannych audycji w Polsacie. Pustka duchowa objawiła się w tej kryzysowej sytuacji. Mnóstwo słów, zero treści. Wysyp ekspertów, lamentujących polityków powtarzających nie raz te same słowa tylko ukazuje ich niewiarygodność, w gabinetach politycznych trwa batalia o to kto będzie największym żałobnikiem w kraju. Pozwolę zacytować tutaj słowa twórcy Ariergarda: Festiwal virtue sygnalingu trwa. Na wyścigi wszyscy deklarują jak to nimi wstrząsnęła tragedia i jak to są przeciwko nienawiści, by na jednym oddechu wskazać jako winnych swoich przeciwników politycznych. To nie są indywidualnie wartościujące jednostki. To medialno-polityczne boty, które niezdają sobie sprawy, że są częścią problemu. Histeryczność i gra na emocjach doprowadziła do momentu w którym z Pawła Adamowicza czyni się bohatera, robią to wszyscy, nie ważne jest, że jeszcze kilkanaście dni temu powszechnie mówiło się o niejasnościach dotyczących jego majątku, roli w aferze Amber Gold czy udziale w tak zwanej trójmiejskiej ośmiornicy (nieformalna grupa sędziów, polityków, biznesmenów działająca w Sopocie, Gdańsku, Gdyni). Rzeczowy tekst na temat Adamowicza – http://autonom.pl/?p=24859

Dobroć spłynęła, wręcz rzygło hojnością na nas wszystkich z Ameryki. Mike Pompeo ogłosił w amerykańskich mediach, że USA zorganizują w Polsce szczyt odnoszący się do sytuacji na Bliskim Wschodzie.dm4thy-7379a307-e371-415a-974d-48f94ef61636 Niegdysiejszy minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski mówił tak: „Bullshit kompletny. Skonfliktujemy się z Rosją, Niemcami, będziemy uważali, że wszystko jest super, bo zrobiliśmy laskę Amerykanom. Frajerzy, kompletni frajerzy. Polityczni decydenci handlują naszym krajem, by w wypadku niekorzystnych zdarzeń móc co prędzej uciec. Jedni do Rosji, drudzy do Niemiec, a reszta do USA. W Polsce nie istnieje wśród elit instynkt propaństwowy, są małe i większe prywatne interesy. Jak prowadzi się politykę przeciwko zapędom imperialistycznym? Wystarczy posłuchać dowolnego przedstawiciela rządu irańskiego. Przypomnienie dla gospodarza/uczestników antyirańskiej konferencji: ci, którzy brali udział w ostatnim antyirańskim show USA są albo martwi, albo zhańbieni, albo zmarginalizowani. Iran jest silniejszy niż kiedykolwiek – twierdzi Zarif (minister spraw zagranicznych Iranu).

Gwiazdki znad Wisły nie bronią już dzików, bo trzeba bronić Jurka Owsiaka. Może wynika to z tego, że dzików nie da się zgłosić jako kandydata do Pokojowej Nagrody Nobla. Poziom intelektualny wśród ludzi show-biznesu od lat regularnie i systematycznie idzie w dół. Skupmy się jednak na rolnikach, na YT jest kilkunastominutowy filmik, notabene byłej gwiazdy programu „Rolnik szuka żony”, w którym bardzo klarowanie pokazane jest w czym tkwi problem z ASF – https://www.youtube.com/watch?v=eyPXzgHqkwE. W całej Polsce formuje się dynamicznie nowa organizacja – AGROUNIA, twórcy reklamują to stowarzyszenie jako wspólnota konsumentów i rolników. Założenia AGROUNII: Celem jej jest, doprowadzenie do zjednoczenia polskich producentów rolnych, przetwórców, handlowców i konsumentów w silny ruch związkowy i powołanie na podstawie nowej ustawy o samorządzie rolniczym, Polskiej Rady Rolnej, której głównym celem będzie kształtowanie polityki rolnej w Polsce, oraz nadzór nad jej realizacją przez każdy rząd RP. Polskie rolnictwo w ostatnich latach przeżywa dramatyczny regres, na nasze rynki wjeżdża fatalnej jakości żywność z zagranicy. Suwerenność bez własnej, zdrowej żywności nie istnieje i o to walczą rolnicy.

Admin

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s