Prospekt/2018

Spróbuję nieco syntetycznie opisać ubiegły rok. Jednoznaczna ocena dotycząca tego co działo się w ostatnich dwunastu miesiącach jest niemożliwa. Właśnie dlatego podzieliłem ten tekst na kilka pod-tytułów w których poznacie moją optykę na poszczególne tematy oraz zagadnienia. Rok 2018 to proces nieustannej globalizacji. Na własnych oczach zobaczyliśmy obłudę ideologów „globalnej wioski” na Bliskim Wschodzie. Podpalanie tego regionu świata przez USA, Izrael oraz kilka krajów europejskich było wymierzone na zniszczenie niezależności takich państw jak Syria czy Iran. Koniec roku przynosi jednak dobre informacje, jankesi uciekają z Syrii, która wbrew wszystkiemu obroniła swoje państwo. Zdaje się, że iracki scenariusz (całkowite zniszczenie struktur oraz grabież ekonomiczna) nie grozi Syrii. To dobry prognostyk i nadzieja na przyszłość, nie tylko dla Syrii. Okazuje się bowiem, że niezależność i niepodległość buduje się na solidarnym i walecznym narodzie, zdolnym do poświęceń.

100 lat niepodległości2018 -5Zacząłem od Syrii by trochę uderzyć w nas-Polaków. Skonsumowaliśmy dwa istotne wydarzenia ostatnich lat: 1050-lecie Chrztu oraz 100 lat niepodległości. Nic istotnego poza świętowaniem nie wydarzyło się, a powinno. Mam na uwadze tutaj inicjatywy powszechne, ogólnonarodowe. Nasze państwo, nasz naród dryfuje w głównym nurcie. Nie powinno cieszyć nas, że jesteśmy trochę bardziej religijni i mamy trochę mniej kolorowych imigrantów niż Zachód. Cywilizacje, narody, państwa, które zadawala rozwój ekonomiczny i przeciętność ideologiczna umierają, przepadają.  Nasz kontynent potrzebuje odnowy. Wbrew demokratyzmowi powinniśmy zacząć szukać nowych ścieżek rozwoju. Ekonomia musi ustąpić miejsca prawdziwym wartościom. Dobrobyt ustanowiony celem doprowadził nas-Europejczyków do powolnego umierania. „Chrześcijańskie przedmurze”, czyli Polska nie ma już czego bronić, bo za murami nie ma już królestwa, tylko jego zgliszcza. Syryjczycy walczyli w zdawałoby się przegranej wojnie przeciwko USA i przeciwko terrorystom, nas czeka też wojna, o nasze dusze i przyszłość tego kontynentu.

PiS – chleb za dusze                                                               2018 -2Przeciętność i poszukiwanie łatwego szczęścia doprowadziły centroprawice do władzy. Podatny grunt, czyli dorabiający się naród, wybrał i podtrzymał władzę środowiska, które obiecało i zrealizowało kilka obietnic poprawiających byt przeciętnego Polaka. W pakiecie dostaliśmy migrację sięgającą kilkuset tysięcy i zachodnie frazesy o UE, dewiacjach czy prawodawstwie. PiS niczym nie odróżnia się od zachodniej prawicy, pchnie nas dokładnie w ten sam model państwa, jaki od dawna funkcjonuje praktycznie na całym zachodzie. Cichy totalitaryzm, bo tak wygląda wspomniany model, ochrania paradę zboczeńców i przyzwala na mordowanie nienarodzonych. Aparat państwa służy do nieustannej inwigilacji i wykluczania niewygodnych. Media kreują bohaterów, a cechą wspólną tych bohaterów jest relatywizm jako środek do rządzenia.

O krzesłach, które łamią kręgosłupy                                              2018-3Wiele dobrego i złego wydarzyło się w środowisku narodowym. Po raz kolejny wyszło jak słabi są narodowi liderzy i jak łatwo kupić ich samą wizją krzeseł w sejmie. Straszne i komiczne w kontekście ostatnich odejść z ONR i sojuszu RN z liberałami (Wolność). Delegacja SMN (Stowarzyszenie Marszu Niepodległości) była u marszałka senatu by „uratować” Marsz Niepodległości (zakazany przez prezydent Warszawy), skończyło się na wspólnym wielkim biało-czerwonym marszu, dla wszystkich patriotów, bez skrajnych organizacji. Członkowie, sympatycy tych organizacji okazali się zapłatą za wspólny marsz. Akcja ABW, polskiej Policji skończyła się na przeszukiwaniach, zatrzymaniach i molestowaniu nastoletniej dziewczyny – http://www.szturm.com.pl/index.php/miesiecznik/item/804-fc-czego-nie-ma-w-protokole-molestowanie-w-komendzie-stolecznej-policji

Radykalne podziemie                                                      2018-4Cała nasza rzeczywistość dyktowana jest odgórnie, nadzieja więc pozostaje na samym dole. Istnieje globalizacja, USA, PiS, karierowicze, ale jesteśmy także my-jednostki, małe organizacje czy Syryjczycy, którzy obronili swój kraj. Jezus także narodził się w wydawałoby się w nieistotnym miejscu, wśród nic nie znaczących ludzi. Nasze położenie o niczym nie świadczy, ale nasze słowa i czyny nas definiują. Odczuwam ogromną radość gdy widzę masę niezależnych inicjatyw, projektów i organizacji, które nie mają prawa istnieć, a istnieją i kwitną. Szturmowcy wzięci przez państwo na celownik, przetrwali i idą na przekór wszystkiemu. Z tej rodziny ideologicznej wywodzi się Christus Rex, który zadebiutował swoją rewelacyjną płytą „Pokolenie Zemsty”. Na obrzeżach kultury coraz częściej słychać nowy przekaz, na wskroś podważający modę na hedonizm i zatracenie. Płyta Klarenza „POZA” jest koronnym tego przykładem. Nawet tacy artyści jak Paluch (utwór „Ładni, Smutni Ludzie”) czy Kękę („Safari”) zauważają problem jaki stanowi podporządkowanie człowieka technologii. Akcje Ludzie Czytają „Kulturę Krytyki”/ Przeczytaj Książkę „Powrót Prawdziwej Prawicy” Friberga stanowią istotny element w całej tej kontr-kulturowej układance.

Obserwuj i działaj                                                                 2018 -1Jak to bywa z rocznymi podsumowaniami przewinęło się wiele wątków. Najistotniejsze jest to byście byli świadomi tego co dzieje się dookoła Was. Analizujcie i nie szukajcie prostych odpowiedzi. Nie bądźcie bierni, nasza rzeczywistość to system powiązań. Współzależność to w istocie takie nieustanne przeciąganie liny między dobrymi i złymi. Na nowy rok życzę Wam byście stali po tej dobrej stronie i znaczącą przyczynili się do jej zwycięstwa.

Adversae res admonent religionem

Admin

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s