Prospekt/17

Dużo dzieje się ostatnio wokół Kościoła. Trwa synod dotyczący młodzieży. Toczy się głośna dyskusja wokół kolejnego listu apb Vigano. Papież Franciszek wezwał wiernych do odmawiania codziennie różańca. „Chodzi o zjednoczenie się w komunii i pokucie, jako lud Boży, prosząc Matkę Bożą i Świętego Michała Archanioła, aby chronili Kościół od diabła, który zawsze stara się oddzielić nas od Boga i między nami.” – czytamy w komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej. W Polsce wychodzi antyklerykalny film „Kler”, socjalistyczne władze Hiszpanii zadecydowały o przeniesieniu zwłok gen. Franco z Doliny Poległych do krypty w madryckiej katedrze Almudena. Takich doniesień w ostatnim czasie jest cała mas, jeśli ktoś myślał, że ciężkie czasy dla Kościoła właśnie trwają to się pomylił, one dopiero nadchodzą. Zło coraz bardziej manifestuje swoją siłę – https://www.youtube.com/watch?v=MQZab1v154Quid_0b054fbf0b201a39c6598076bf0707e01538407150263_width_1920_play_0_pos_0_gs_0_height_92611.11. zbliża się wielkim krokami, „setka” to dobra okazja do świętowania, ale i oceny kondycji naszej niepodległości. Z tym jest słabo, z punktu widzenia globalnego jesteśmy tylko nieznaczącym pionkiem, którego bardzo łatwo rozgrywać. Zamiast budować silne lokalne relacje z sąsiadami, tymi bliższymi i nieco dalszymi, postawiliśmy nasze bezpieczeństwo i perspektywy na Stany Zjednoczone. Wydaje się, że jesteśmy w przededniu wojny wewnętrznej toczonej o fundamenty. Mamy miałki centroprawicowy rząd, który chce uczynić z Polski kopię krajów zachodnich. Przyszłość jest niepewna i martwi to, że nacjonaliści ze słusznymi hasłami i postulatami wciąż nie są w stanie przebić się do społeczeństwa. Jedyne co daje nadzieję, w kontekście niepodległości też miało to znaczenie, że im trudniej, tym dla Nas-Polaków lepiej, tylko sytuacje beznadziejne powodują, że jesteśmy zdolni do przełomu.

Jesteśmy Mistrzami Świata w siatkówce. Po raz 3 w historii. Sposób obrony tytułu sprzed 4 lata jest imponujący. Oglądałem większość meczy Polaków, trzeba to jasno stwierdzić, poziom polskiej siatkówki jest najwyższy na całym globie. Od techniki, przez taktykę, po organizację drużyny odjechaliśmy reszcie świata. Pamiętam jeszcze za dzieciaka jak oglądałem męską siatkówkę, wkurzało mnie, że w kluczowych momentach brakowało siły mentalnej zespołu. W przypadku drużyny Vitala Heynena było odwrotnie, pewność siebie i zdolność do podniesienia się w trudnych momentach to było coś, co charakteryzowało i charakteryzuje obecny zespół. Sprawdza się również inna zasada, kto ma silną ligę opartą na rodowitych zawodnikach odnosi sukcesy międzynarodowe. Polska Plusliga jest jedną z najlepszych lig profesjonalnych na świecie. Jedyne zmartwienie z mojego punktu widzenia to fakt, iż w przyszłym roku w biało-czerwonej koszulce na boisko wybiegnie zawodnik, który z Polską nie ma nic wspólnego. Naturalizowanie obcokrajowców niszczy ducha sportu.

Włochy od 2019 roku zamierzają wprowadzić dochód gwarantowany w wysokości 780 euro/miesięcznie. Będzie on przysługiwał najuboższym, czyli tym, którzy są na bezrobociu, a Ci którzy zarabiają mniej dostaną wyrównanie do tej kwoty. 780 euro we Włoszech to w przeliczeniu na parytet siły nabywczej jakieś 1850 zł w Polsce. To interesujący społecznie i ekonomicznie projekt, ponieważ idzie na przekór współczesnej liberalnej ekonomii, jednak pojawiają się wątpliwości jakie negatywne skutki może spowodować bezwarunkowy dochód podstawowy. To rewolucyjna zmiana mentalnościowa, zerwanie zależności między pracą a zarobkiem. Trafne wydaje się pytanie: czy to nie spowoduje zwiększenia bierności zawodowej poszczególnych społeczeństw? Choć w przypadku Włoch, BDP wprowadza się właśnie dlatego, że nastąpiła tam deindustrializacja i proces zwany offshore, czyli przenoszenie miejsc pracy w inne miejsce, ma to pomóc narodowi i państwu w napędzeniu gospodarki, a nie zniechęceniu do pracy.

Na www.drogalegionisty.pl/?p=11132889 wleciała właśnie moja recenzja najnowszej płyty Klarenza „POZA”. Bardziej niż do przeczytania tego tekstu, zachęcam Was do zakupu płyty – www.klarenzpoza.pl

Admin

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s