Prospekt/16

Pracę nad 24 numerem Drogi Legionisty trwają dzień i noc. Będzie tam mogli znaleźć między innymi artykuły o tym co dzieje się na Ukrainie. Dołożyłem także swoją cegiełkę do powstania tego numeru, dużo zdradzić nie mogę, w swoich artykułach skupiam się na walce o dusze w różnych kontekstach… www.drogalegionisty.plKlarenzPolska nowa fala to tylko odrzut starego ścieku ze Stanów. Przybywają masy raperów jak imigranci na pontonach to fragment nawijki Klarenza (Check Formy 33 https://www.youtube.com/watch?v=X8ACNcPo9Ok). Twórca trochę inny niż wszyscy, reprezentant psychorapu, ale bardzo świadomy. W kontekście tego co dzieje się na polskiej scenie hip-hopu, dobrze posłuchać kogoś, kto muzykę traktuje poważnie, a nie tylko jako środek do robienia pieniędzy. Przez przypadek trafiłem na nową produkcję Asfalt Records, nie będę tutaj promował, ale chodzi o klip Otsochodzi (utwór „Euforia”), pomijam już warstwę muzyczną i tekstową, ale sam obraz ukazuje nędzę polskich twórców głównego nurtu. Żyjemy w jakiś krańcowych, skrajnych czasach, skoro kultura, jakby nie patrzyć odzwierciedlenie ludzkich dusz, jest w swojej większościowej masie upadła. Na koniec jeszcze raz Klarenz („Jesteś nikim”): …Czego żałują ludzie blisko chwili ostatniej? Za dużo gonili za hajsem, za mało dbali o relacje –https://www.youtube.com/watch?v=XoespnYVq3k

Bardzo prawdopodobne, iż Warszawa będzie miała wiceprezydenta, który uwielbia tęczowe klimaty. Piotr Guział, samorządowiec z Warszawy, oficjalnie został przedstawiony jako kandydat na to stanowisko przez Patryka Jakiego – kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy. Centroprawica nie jest skutkiem przemian społecznych, ona jest przyczyną negatywnych zmian. Pod płaszczykiem wartości zbiera sporo głosów, a na koniec niczym nie różni się w warstwie światopoglądowej od liberałów i lewicy. Guział jeszcze jako prezydent Ursynowa (współrządził wtedy z PiS tą dzielnicą) wywieszał na ratuszu w Ursynowie tęczowe flagi i wspierał finansowo homopropagandę, Ursynów był bodajże pierwszym miejscem w Polsce, gdzie na budynku administracji państwowej zawisła taka flaga (2011 rok). Jaki, człowiek prawicy, nie ma nic przeciwko in vitro ze środków samorządowych i chętnie zastanawia się nad delegalizacją organizacji narodowych. Dziwi mnie tylko jedno, dlaczego elektorat nie dostrzega oczywistych sprzeczności, w prezentowaniu swojego programu przez podobno konserwatywny PiS? Działa tutaj chyba prawo kłamstwa powtarzanego milion razy, co innego prawica mówi zwykłym ludziom, a co innego mediom i elicie… jedni i drudzy łatwo połknęli haczyk.

Guział
Guział z koleżanką/kolegą

Nasza głowa państwa poleciała do Stanów Zjednoczonych by prosić się o kolejnych jankeskich żołnierzy. Usłyszała deklarację, że będzie to możliwe o ile USA coś z tego będą miały ekonomicznie. Donald Trump potrafi wykorzystywać naiwniaków, a nasza administracja prezydencka i rządowa należą do światowej czołówki w rankingu frajerów. Sprowadzamy na swoje ziemie obce wojska, kupujemy sprzęt tego wojska i dywersyfikujemy swoją zależność energetyczną, teraz będzie się ona dzieliła między USA i Rosję. To nawet nie jest polityka prowadzona na kolanach, to polityka leżącego, którego każdy może kopnąć. Niepodległość, suwerenność to pojęcia niezrozumiałe dla całej naszej klasy politycznej, oni upatrują bezpieczeństwa Polski tylko w zagranicznych sojuszach, nie raz już liczyliśmy na swoich sojuszników… Jeśli ktoś nie potrafi zrozumieć, że tylko Polska może zagwarantować bezpieczeństwo i pokój tej części świata już dawno powinien odejść z polityki. Taki status – państwa, które daje bezpieczeństwo i pokój, a nie się o nie prosi – da się osiągnąć tylko i wyłącznie przez budowanie swojej siły.

Admin

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s