Prospekt/8

Barbarzyński zachód znowu w akcji. USA, Francja i Wielka Brytania przy instytucjonalnym wsparciu całego NATO przeprowadziły atak na Syrię. Pretekstem oczywiście jest rzekome użycie broni chemicznej przez wojska wierne państwu syryjskiemu. Dochodzenia sprawdzające kto użył i czy w ogóle użył tego typu broni nawet się nie zaczęło, ale zachód znalazł już winnego – to oczywiście prezydent Syrii Baszszar Hafiz al-Asad. Ten atak jest ponowną próbą zdestabilizowania Syrii, która jak do tej pory wygrywa wojnę z Państwem Islamskim na swoim terytorium. W tej walce z terrorystami jest wspierana przez Rosję, to oczywiście w przyszłości będzie problemem dla Syrii, ale póki co Asad nie ma innego wyjścia, przeciwko sobie ma cały zachodni świat dążący do uczynienia z Syrii drugiego Iraku albo Afganistanu. Wydaje się, że Syria jest w lepszym położeniu niż wspomniane państwa, bo oprócz Rosji ma wsparcie z m.in.: z Iranu oraz Libanu. – Jedyne czego pragniemy to pokój. Ludzie są przerażeni tą eskalacją przemocy. Nie wiem, co się wydarzyło w ostatnich tygodniach, ale wyraźnie widać, że szuka się pretekstu, który pozwoliłby na zniszczenie naszego kraju – mówi wikariusz apostolski Aleppo biskup Georges Abou Khazen.

Raymond Burke, Walter Brandmüller, biskup Athanasius Schneider, kardynał Zen Ze-kiun z Hongkongu to główne postacie głośnej rzymskiej konferencji „Dokąd zmierzasz Kościele?”. Inicjatywa ta jest kolejnym krokiem tradycjonalistów, którzy słusznie zauważają, że w Kościele Powszechnym panuje coraz większy chaos, co gorsza zamęt ten zaczyna kruszyć fundamenty Kościoła założonego przez samego Jezusa Chrystusa. Efektem konferencji jest przyjęta deklaracja, całość tutaj: http://www.pch24.pl/oswiadczamy-i-wyznajemy–wazna-deklaracja-w-sprawie-zametu-w-kosciele,59427,i.html Przytoczę tylko fragment: Wśród wynikłego poważnego niebezpieczeństwa dla wiary i jedności Kościoła my, ochrzczeni i bierzmowani członkowie Ludu Bożego, jesteśmy wezwani do potwierdzenia naszej wiary katolickiej. Sobór Watykański II upoważnia nas i zachęca, byśmy tak uczynili, oświadczając w „Lumen gentium”, p. 33: „Tak oto każdy świecki na mocy samych darów, jakie otrzymał, staje się świadkiem i zarazem żywym narzędziem posłannictwa samego Kościoła według miary daru Chrystusowego (Ef 4,7)”.

Zniszczone, takie pod każdym względem jest nasze społeczeństwo. Szczególnie to wyniszczenie widzę wśród ludzi z którymi pracuję. Nas roboli niszczy dosłownie wszystko: od systemu, przez państwo po pracodawcę, jeszcze do tego wszystkiego próbuje się napuszczać ludzi na siebie. Manipuluje się roboli w kwestii Ukraińców pracujących w Polsce. To nie oni (Ukraińcy) drodzy koledzy i koleżanki pracownicy są problemem, a system który buduje iluzję polegającą na przekonywaniu narodów o tym, że to od miejsca zamieszkania zależy dobrobyt . Tak nie jest i nigdy nie było. Dobry Bóg stworzył tak świat, że wszędzie, w każdym zakątku Ziemi da się stworzyć państwo dla narodu, które będzie mu zapewniało wszystko co potrzebne do jego rozwoju duchowego i fizycznego. Tylko dzięki Bogu skutecznie da się odeprzeć propagandę i manipulacje, bez Niego zniszczą nas, pamiętajcie o tym!Nowy obraz (7)Christus Rex czyli CR, nacjonalistyczny raper z południa wjechał z nowym kawałkiem „Szturmowcy”, tym kawałkiem udowadnia po pierwsze, że Szturmowcy to nie kilka haseł i wyświechtanych sloganów, a poważny ruch ideowo-polityczny. Po drugie widać, a właściwie słychać duże postępy w warstwie tekstowej i muzycznej. Trzymam kciuki i nie tylko, by Szturmowcy wypłynęli na szerokie wody. To na pewno nie ostatni utwór CR, o uszy obiło mi się, że produkcje mimo wielu trudności idą do przodu, czekamy na więcej, bo to absolutnie nowe zjawisko na polskiej scenie.

CR – Szturmowcy: https://www.youtube.com/watch?v=uYGrc_kiLqs

Admin

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s