Prospekt/7

Zniewolić ciało, by w ten sposób uwolnić ducha, to kolejna ważna lekcja na Wielki Post. Powyżej cytat z książki ks. prałata Roberta Mädera „Droga Krzyżowa. Rozważania Wielkopostne”. Na www.drogalegionisty.pl też pojawia się wątek zezwierzęcenia sfery cielesnej człowieka, polecam: http://drogalegionisty.pl/?p=11131401IMG_20180311_154009Walczcie, walczcie, nawet jak porządnie upadliście, czujecie się przeorani, to miejcie wiarę i nadzieję w to, że dobry Bóg z tego upadku może uczynić coś dobrego. W tej walce ze swoimi słabościami nigdy nie opierajcie swojej siły na sobie, tylko Chrystus da Wam zwycięstwo.

Nawiązując do upodabniania się ludzi do zwierząt, warto wspomnieć o wczorajszej pierwszej wolnej niedzieli dla pracowników handlu. Oczywiście popieram rozszerzanie wolnych niedziel do możliwie jak najszerszej grupy Polaków. Wchodząca w życie reforma to pierwszy krok w kierunku normalności, ale jeszcze jest do niej bardzo daleko. Wbrew jazgotowi medialnemu powinno się tego typu ustawami wzmacniać polskiego pracownika i polskie rodziny. Szum medialny który pewnie dotarł do Was wszystkich jest przykładem tego jak napędzać histerię. Czy z powodu jednego wolnego dnia w tygodniu komuś zabraknie jedzenia? Pytanie z gatunku oczywistych. „Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych” (Mt 4, 4b). A od Boga pochodzą te słowa: „1 W ten sposób zostały ukończone niebo i ziemia oraz wszystkie zastępy jej [stworzeń].
2 A gdy ukończył w dniu szóstym swe dzieło, nad którym pracował, odpoczął dnia siódmego po całym swym trudzie, jaki podjął. 3 Wtedy Bóg pobłogosławił ów siódmy dzień i uczynił go świętym; w tym bowiem dniu odpoczął po całej swej pracy, którą wykonał, stwarzając.
4 Oto są dzieje początków po stworzeniu nieba i ziemi.” (Rdz, 2, 1-4)

Od paru lat mam gorzką refleksję dotyczącą Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W zbiorowej świadomości Polaków walka tych żołnierzy została zaznaczona, ale diabeł tkwi w szczegółach, zrobiono to źle, bo powierzchownie i symbolicznie. Przy tematyce „Wyklętych” uwydatnia się to szczególnie. Nie umniejszając żadnemu bohaterowi formacji niepodległościowych, oddając teraz każdemu z tych wojowników cześć i chwałę, trzeba uznać, że to Narodowe Siły Zbrojne były politycznie i ideologicznie na najwyższym poziomie. To nie czyni ich lepszymi od przykładowo żołnierzy AK, ale my Polacy tych czasów musimy wybrać drogę na przyszłość. Myśl pozostawiona przez NSZ to nie tylko bezgraniczne oddanie Narodowi, ale także testament polityczny dotyczący organizacji Narodu oraz tego jakie granice powinien mieć nasz kraj. O tych koncepcjach politycznych nikt 1 marca nie mówi. Marsze, wykłady, projekcje czy koncerty sprowadzają się do konwencji patriotycznych festynów, na których próżno szukać tego co postulował NSZ.

Ani kroku wstecz, to motto jakie przyświeca środowiskom antyaborcyjnym w Polsce. To jedyna słuszna strategia wobec miałkiego moralnie rządu Zjednoczonej Prawicy, która od ponad dwóch lat skutecznie utrzymuje morderczy tak zwany „kompromis antyaborcyjny”. Fundacja Życie i Rodzina 8 marca przeprowadziła akcję w całej Polsce: „W wybranych miastach zorganizowaliśmy pikiety, podczas których przypominaliśmy o tym, jak okrutna jest aborcyjna rzeczywistość i o tym, że zabite nienarodzone dziewczynki traktuje się w szpitalach jak odpady medyczne. Demaskowaliśmy kłamstwa proaborcyjnych środowisk. Upominaliśmy się o godność i prawo do życia dla tych najmniejszych.”. Poznań2

Admin

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s