Prospekt/6

PCH24.pl: Rozmówca ND (ks. prof. Waldemar Chrostowski) wyjaśnia powszechnie powielany błąd dotyczący judaizmu i wybraństwa Żydów. „Ta religia [Żydów z czasów Pana Jezusa] już nie istnieje. Istnieje ona tylko i wyłącznie na kartach Pisma Świętego jako zapis doświadczeń wiary i pobożności biblijnego Izraela. Na gruncie religii biblijnego Izraela wyłoniły się dwie religie. Najpierw chrześcijaństwo (…), a następnie judaizm rabiniczny (…). Nie pokrywa się [on] z religią biblijnego Izraela. Jest od niej, wbrew pozorom, bardziej odległy niż chrześcijaństwo” – mówi naukowiec z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W Kościele da się usłyszeć coraz mocniej głosy krytyki wobec Żydów, dialog z przedstawicielami judaizmu stoi w miejscu. Duchowni zajmujący się relacjami na polu religijnym z Żydami przyznają, że naród ten wpadł w pułapkę szowinizmu i zapatrzenia w siebie, zarówno rabini jak i przedstawiciele władz nie są zainteresowani dochodzeniem do ostatecznych prawd, a tylko i wyłącznie realizacją interesów Izraela.

Bp Thomas Paprocki ze Springfield w amerykańskim stanie Illinois podjął i przekazał publicznie, że nie dopuści do Komunii Świętej senatora Durbina (Partia Demokratyczna) z powodu jego głosowania w sprawie aborcji (senator był przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego). – Sen. Durbin nie będzie dopuszczony do Komunii Świętej, dopóki nie wyrazi żalu za swój grzech. To rozwiązanie nie ma na celu karania, ale doprowadzenie do przemiany serca. Sen. Durbin był niegdyś pro life. Szczerze modlę się, by okazał skruchę i znów stał się pro life – napisał bp Paprocki. Kościół w USA mimo warunków jakie tam panują, jest wierny nauce Chrystusa. W Polsce prezydenci, premierzy, posłowie, senatorowie sprzyjający tak zwanemu kompromisowi aborcyjnemu nie doczekali się takiej nauki od swoich biskupów.

Nie będzie jawności majątkowej, pomysł koordynator służb specjalnych Mariusza Kamińskiego i jego zastępcy Macieja Wąsika upadł. W myśl nowej ustawy lustracyjnej wielu ludzi, którzy pracują dla podmiotów państwowych i gospodarczych musiałoby składać deklaracje finansowe, które byłyby upubliczniane. Jawność miała dotyczyć asystentów sędziów, prokuratorów, strażaków, żołnierzy zawodowych, syndyków czy komorników, większa jawność finansów wymagana by była także od aptek oraz spółdzielni mieszkaniowych. Opór, nawet w kręgach rządowych, okazał się tak duży, że na etapie pomysłu ustawa została wyrzucona do kosza. Pełna jawność pokazałaby wiele zależności jakie panują na samych szczytach instytucji państwa. Ekipa rządowa doszła jednak do wniosku, że lepiej nie ruszać układów, które mogłyby potem wpłynąć na wyniki wyborów…

W Bielsku-Białej rodzi się faszyzm. Tak oznajmił anonimowy dziennikarzyna w tym tekście – http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/36883/incydenty-w-bielsku-bialej-tak-rodzi-sie-faszyzm. Przeczytajcie ten artykuł od początku do końca, jest zabawnie, a ponadto jest to modelowy pokaz tego jak nie powinno się robić artykułów. Niedobrze też o twórcy świadczą śledztwa na facebook’u i udostępnianie danych podczas gdy autor paszkwilu podpisuje się pod pseudonimem. Komuś wyraźnie dziennikarstwo pomyliło się z aktywizmem politycznym.

Uzależnienie od świata wirtualnego i wspieranie migracji czy Chrystus co wybieracie? Mam trochę wlepek do rozdania, chętnych zapraszam do pisania tutaj: weduta@interia.comprospekt 6

Admin

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s