Prospekt/2

Papież Franciszek we włoskiej telewizji biskupów TV2000 wyraził opinię, że należałoby zmienić modlitwę „Ojcze nasz”. Dotyczy to fragmentu: „Nie wódź nas na pokuszenie”. Propozycją alternatywną jest istniejąca już forma używana przez Kościół we Francji: „Nie pozwól, abyśmy popadli w pokusę”. Debata nad Modlitwą Pańską trwa bardzo długo, istnieją różne interpretacje, jedno jest pewne, obecna forma absolutnie nie mówi o Bogu który skłania nas do grzechu, jest to raczej prośba o jego ochronę nad nami przed pokusą, której sprawcą zawsze jest szatan.

Mary Wagner w uroczystość Niepokalanego Poczęcia została aresztowana. Powodem zatrzymania było wejście do kliniki aborcyjnej z różami i propozycją wsparcia dla matek i dzieci. mary2– Wkracza do ośrodków zabijania, ponieważ Chrystus jest tam w swoim najbardziej bezbronnym przebraniu, w niechcianym i bezbronnym dziecku. Ona niesie miłość zarówno matce, jak i dziecku, pragnąc wykupić obydwoje od śmierci, którą im niosą (fizyczną śmierć dziecka, jak i duchową śmierć matki). Działania Mary oparte są na miłości, najpierw do jej Ojca w niebie, a potem do maleństw i ich matek. Daje im róże nadziei i wolności w zamian za ich dzieci – napisała Jane Wagner, prosząc o modlitwę za jej córkę.

Strajki w Yazaki Automotive Products Poland (Mikołów) został przełożony. Powodem takiej decyzji są działania pracodawcy, który podważa wyniki referendum strajkowego. Związkowcy zdecydowali się powtórzyć głosowanie, jednak doszło tutaj do ingerencji ze strony międzynarodowego koncernu, który w stołówkach gdzie odbywało się referendum zamontował kamery. Sytuacja staje się niekorzystna dla pracowników, którzy są zastraszani przez swojego pracodawcę, jeśli sprawa nie zyska rozgłosu, strajk okaże się nieskuteczny.

Mateusz Morawiecki został nowym premierem. Prawdopodobnym celem takiej zmiany jest przesunięcie ciężaru ważności spraw ze społecznych na gospodarcze. Polskie dane makroekonomiczne są dobre, jednak jeden wskaźnik kuleje i to bardzo. Stopa inwestycji jest najniższa od 1996 roku. Inwestycje, popyt wewnętrzny to takie koła zamachowe każdej gospodarki, na jednym kole ciężko jechać, stąd zabiegi prezydenta Dudy, byłego wicepremiera, a teraz premiera Morawieckiego by ściągnąć do naszego kraju dużych graczy z USA oraz Chin. W przyszłości odbije się to czkawką, bo budowanie na zagranicznym fundamencie zawsze kończy się źle. Póki co partia rządząca notuje rekordy popularności, w ostatnich sondażach PiS ma 50% poparcia.

Donald Trump uznał Jerozolimę za stolicę Izraela, co może być przyczyną wybuchu kolejnego powstania ze strony Palestyńczyków uznających jej wschodnią część za stolicę swojego przyszłego państwa. Status Jerozolimy jest nieuregulowany, Izraelczycy uważają ją za swoją stolicę, Palestyńczycy za swoją, większość świata ma swoje ambasady w Tel Awiwie i dąży raczej do uczynienia z Jerozolimy ziemi neutralnej. Wszystkie liczące się religie monoteistyczne roszczą sobie prawo do panowania w Jerozolimie.

Admin

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s