Prospekt/1

Między artykułami będę na stronie publikował prospekty, czyli perspektywę na wydarzenia z ostatnich dni. Prospekty będą takim luźnym komentarzem na tematy religii, polityki, gospodarki oraz kultury.

Rozpoczął się adwent – duchowy czas przygotowania na przyjście Jezusa Chrystusa. Dla katolików to okres w którym podejmują liczne wyzwania, które mają spowodować ich zewnętrzną i wewnętrzną zmianę na lepsze. Roraty, wyrzeczenie się jakieś przyjemności czy po prostu więcej czasu przeznaczonego na modlitwę i kontemplowanie to tylko kilka form sprzyjających lepszemu zrozumieniu tajemnicy narodzin Jezusa Chrystusa.RoratyTrwa gorąca dyskusja nad zmianami w wymiarze sprawiedliwości, a konkretniej nakreślając temat, w sądach. Opozycja krzyczy, od ponad dwóch lat coś o łamaniu demokracji i zamachu na konstytucję, przy pracach nad ustawami reformującymi KRS i SN nie mówi nic nowego. Tymczasem partia rządząca skutecznie przepycha kolejne ustawy powodujące wymianę kadr (najwyższego szczebla lub ich szczegółową kontrolę – mają powstać bardzo rozbudowane izby dyscyplinarne) oraz większe uzależnienie sądów od władzy ustawodawczej. W polskim sądownictwie roi się od układów, więc sam kierunek zmian jest dobry, pytanie czy to nie będzie klasyczna zamiana „nasi za ich”.

Instytucje rządowe i finansowe z końcem tego roku korygują prognozę wzrostu gospodarczego dla Polski. Wzrost ten w zależności od badającego waha się między 4% a 5% PKB. To pozytywne prognozy, taką granicą psychologiczną w ekonomii jest przekroczenie bariery 5%, możemy wtedy mówić o pędzącej gospodarce, na tle państw zachodnich stawia nas to w bardzo dobrej pozycji. Czas tak dobrej koniunktury jest okazją dla ludzi pracy do upominania się o swoje, korzystajcie z tego w swoich miejscach pracy, ale nigdy sami, współpracując jesteście silniejsi.

Coś dobrego na koniec. Jezus lubi rap, szczególnie taki – www.youtube.com/watch?v=KKJ0BRvvFcU

Admin

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s