Iskra

Gdy przybył na drugi brzeg do kraju Gadareńczyków, wybiegli Mu naprzeciw dwaj opętani, którzy wyszli z grobów, bardzo dzicy, tak że nikt nie mógł przejść tą drogą. Zaczęli krzyczeć: «Czego chcesz od nas, (Jezusie), Synu Boży? Przyszedłeś tu przed czasem dręczyć nas?» A opodal nich pasła się duża trzoda świń. Złe duchy prosiły Go: «Jeżeli nas wyrzucasz, to poślij nas w tę trzodę świń!» Rzekł do nich: «Idźcie!» Wyszły więc i weszły w świnie. I naraz cała trzoda ruszyła pędem po urwistym zboczu do jeziora i zginęła w falach. Pasterze zaś uciekli i przyszedłszy do miasta rozpowiedzieli wszystko, a także zdarzenie z opętanymi. Wtedy całe miasto wyszło na spotkanie Jezusa; a gdy Go ujrzeli, prosili, żeby odszedł z ich granic.

(Mt 8,28-34)

Rocznica chrztu Polski, Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, Wielka Pokuta, Różaniec do granic to kilka spektakularnych wydarzeń z ostatnich 2 lat. Miliony Polaków zawierza się Maryi i Chrystusowi podczas gdy cała Europa odrzuca wiarę na rzecz laicyzacji i jawnej walki z wszystkim co katolickie i duchowe. To wielka łaska, że Pan Bóg dał nam ludzi, którzy odpalili takie inicjatywy. Często marudzimy na Kościół i jego pasywność, zupełnie nie dostrzegając tego co nie widoczne dla oczu. Chrystus przychodzi do nas nie w szaleństwie i pędzie tego świata, ale właśnie w modlitwie. Modlitwie prostego ludu, który nie zadaje zbędnych pytań, ale idzie za nauką chrystusową.

Nie jesteśmy idealni, nie jesteśmy chyba nawet dobrzy, ale to co nas różni na tle innych narodów to właśnie zrozumienie tego faktu i walka z tym co w nas złe. Taką tezę stawiają twórcy filmu „Proroctwo”. Polska i Polacy mają jakieś szczególne zadanie dane przez samego Boga, a objawione przez Maryję. Proroctwa z Fatimy i widzenia św. Faustyny mówią o szczególnym umiłowaniu przez Boga i zadaniu jakie ma dla nas Najwyższy przed swoim ostatecznym przyjściem. Film ten jest dokumentem, w którym osoby duchowne i świeckie z całego świata zastanawiają się jakie to zadanie i jak misja. Jedno jest pewne, żyjemy na progu przełomowych wydarzeń, obejrzyjcie koniecznie – www.proroctwo.com.pl

Ostatnio regularnie czytam Pismo Święte. Zacząłem od Ewangelii. Jedna rzecz nie może wyjść mi z głowy – Chrystus czynił wielkie rzeczy, uzdrawiał, nauczał, rozmnażał pokarmy, ludzie widzieli jego niezwykłość, a mimo to w Niego wątpili. On jest Synem Bożym, dawał o tym świadectwo, a ludzie byli na to obojętni, a nawet nie wpuszczali go do miast.

Katedra w Cefalù (2)Zwrócenie się Maryi i Boga do wielu mistyków by mówili o Polsce i jej roli musi zostać przez nas przyjęte, nie możemy tak jak Gadareńczycy zamknąć granic swoich serc i nie wpuścić Chrystusa. Bądźmy wierni i pokorni, a dobry Bóg wskaże nam drogę!

Admin

PS: Każda dusza, która poświęci się Maryi, to jeden cierń, który wychodzi z Jej Niepokalanego serca – www.youtube.com/watch?v=li-aI3GWRLU

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s