Marsz Niepodległości 2017

31Tegoroczny Marsz Niepodległości niewątpliwie zostanie zapamiętany na wiele lat. Po 2-3 latach stagnacji tej inicjatywy znalazła się duża grupa ludzi, która ma swój pomysł na obchodzenie naszego narodowego Święta Niepodległości. Radosne i spokojne maszerowanie jest drogą donikąd. Wyzwania stojące przed naszym narodem, przed Europą zmuszają do podjęcia refleksji i działania, by flagowe święto kojarzone z narodowcami zostało wypełnione realną treścią i nacjonalistycznymi postulatami. To przyczyna zorganizowania na MN’17 czarnego bloku.

Marsz Niepodległości rodził się w bólach, to, że dzisiaj jest to największy marsz w Polsce to nie efekt wywalczenia tego przez jakiś polityków, ale przez ludzi ulicy. Najpierw trzeba było pokonać środowiska antyfaszystów, potem kilka kolejnych lat walczono z policją i politycznym zleceniem zlikwidowania tego wydarzenia już na poziomie organizacji wyjazdów. Gdy przezwyciężono te trudności i okazało się, że przez stolice maszeruje kilkadziesiąt tysięcy osób, kilkanaście-kilkadziesiąt osób poczuło w tym szansę na zrobienie kariery politycznej i ruchu politycznego. Powstał ruch a potem partia polityczna o nazwie Ruch Narodowy, szybko okazał się niewypałem, im więcej było wokół niego szumu tym bardziej pokazywało to jałowość i intencje pomysłodawców, a sam RN stawał się elementem gry politycznej i w niczym już nie różnił się od małych partyjek, których w Polsce jest od groma.    2Z roku na rok następowało ugrzeczniane i  wchodzenie w buty politycznej poprawności. Kibice atakujący skłot czy awanturujący się z policją stali się niewygodni, a za sukces marszu wyznaczono sytuację gdy nie ma na nim awantur… Na scenie politycznej nastąpiło przetasowanie liberalną koalicję PO-PSL, zastąpił centroprawicowy rząd Zjednoczonej Prawicy, który na MN patrzył przychylnym okiem, ponieważ widział tam kapitał polityczny i łatwo rozegrał organizatorów. Podczas MN w tym roku przemawiał Piotr Walentynowicz (wnuk Anny Walentynowicz) działacz PiS, inni przemawiający skupili się na krytyce prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz (PO). PiS krytykowano symbolicznie i raczej nie wprost.

Marsz Niepodległości 2017 stał się trochę takim hydeparkiem prawicy – można na nim spotkać niemalże każdego. Byłby festyn i w tym roku, gdyby nie czarny blok.

Środowisko AN, Szturmowców i Radykalnego Południa postanowiło pokrzyżować plany organizatorów i stworzyć własną kolumnę marszową z radykalnym charakterem i przekazem. To niewątpliwe się udało. Hasła o białej Europie, życiu w trzeźwości czy w końcu krytyka systemu kapitalistycznego wybrzmiały dosadnie i głośno. Podczas marszu nie zauważyłem jakiegoś głosu sprzeciwu wobec tej kolumny, ludzie przechodzili, obserwowali i mam nadzieję, że wrócili do domu z jakimiś przemyśleniami odnośnie tego co zobaczyli. Na plus zasługuje także akcja z ulotkami jakie rozdawali Szturmowcy na MN, wyjaśniono w niej symbolikę i znaczenie krzyża celtyckiego oraz salutu rzymskiego. Znalazło się tam też miejsce na kilka zdań wyjaśniających czym jest faszyzm.1Już następnego dnia na zachodzie i w USA okrzyknięto inicjatywę jak faszystowską i nazistowską, a organizatorzy MN bezmyślnie zaczęli odcinać się od czarnego bloku , grożąc, że w przyszłym roku taka kolumna zostanie nie dopuszczona do marszu. Od skrajnej lewicy przez liberałów, po prawicę i narodowców zapanowała zgodna opinia, iż hasła prezentowane przez środowisko czarnego bloku są niedopuszczalne i rasistowskie, padało bardzo wiele innych tego typu idiotycznych epitetów.

Paradoksalnie to sukces black blocku bo rozgłos i dyskusja, choć jednostronna, trwają do dzisiaj. Każdy Polak czy Europejczyk który jest zdrowy na umyśle, czuję dumę i zobowiązanie do ochrony swojego narodu, kontynentu oraz rasy, nie ma w tym nic co można uważać za naganne czy zbrodnicze, chyba, że jest się pozbawionym tożsamości demo-liberałem.

Jedynym elementem za który można pochwalić organizatorów to hasło „My chcemy Boga”, które odnosi się do kwestii fundamentalnej dla każdego człowieka – wiary i relacji z Najwyższym. Ten element też przyprawił liberałów o padaczkę. Nie dość, że sami faszyści, to jeszcze wierzący.

W przyszłości inicjatorzy czarnego bloku będą także musieli sobie odpowiedzieć na wiele pytań – odnośnie właśnie wiary (pod tym względem aktywiści delikatnie mówiąc bardzo się różnią), modelu politycznego i gospodarczego jaki chcą zaproponować Polakom.

Admin

 

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s